Copyright © 2021 Vultima sp. z o.o. Tarnowskie Góry

Rekuperacja - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Rekuperacja - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Każdy z nas pragnie zadbać o dobre samopoczucie i zdrowie osób nam bliskich, z którymi dzielimy przestrzeń życiową. Jakość powietrza, którym oddychamy, przekłada się bezpośrednio na poziom komfortu życia. Wietrzenie pomieszczeń nie jest najlepszym sposobem na dostarczenie świeżego powietrza, zwłaszcza, że generuje olbrzymie straty energii, co naraża nas na dodatkowe koszty, a przy tym nie jest efektywne. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie nowoczesnego systemu wentylacji mechanicznej.

 

Zajmujemy się montażem rekuperacji w nowo budowanych budynkach lub biurach / lokalach usługowych. Zapewniamy fachowe doradztwo przy doborze urządzeń oraz sprawny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny przez cały czas użytkowania.

 

Pracujemy głownie na sprawdzonych kanałach powietrznych marki Zehnder jednego z najlepszych producentów na rynku, ale oczywiście jesteśmy wstanie zaproponować Państwu tańsze rozwiązania równie dobrej jakości. 

 

 

Montujemy urządzenia takich marek jak:

Poznaj zalety komfortowej wentylacji pomieszczeń

z odzyskiem ciepła:

 

 

  • Higiena - Dostarcza świeże powietrze do wszystkich pomieszczeń, odprowadzając równocześnie zużyte, wilgotne i zanieczyszczone powietrze wraz z przykrymi zapachami.

 

  • Bezpieczeństwo - Brak konieczności otwierania okien w celu wietrzenia stanowi ochronę przed hałasem oraz ewentualnym włamaniem, ponieważ to właśnie uchylone okna dają najlepszą możliwość dostępu do mieszkania lub domu niepowołanym osobom. Często zdarza się, że podczas opuszczania domu często zapominamy o otwartych oknach, które oferują włamywaczowi łatwy dostęp do wartościowych przedmiotów znajdujących się w środku. System rekuperacji zapewnia świeże powietrze przez cały rok bez konieczności otwierania okien - zmniejszając tym samym ryzyko włamania.

 

  • Komfort - W pomieszczeniach spędzamy więcej niż 70% czasu, dlatego tak ważne jest, by były nieprzerwanie zaopatrywane w czyste i świeże powietrze. Niemniej istotne jest jednoczesne pozbywanie się wilgotnego powietrza, a także wszelkich nieprzyjemnych zapachów np. z domowej kuchni czy toalety. W przypadku kontrolowanej wentylacji pomieszczeń nie mamy do czynienia z żadnymi obciążeniami takimi jak zewnętrzny hałas, ponieważ dla uzyskania efektywnej wymiany powietrza nie jest konieczne otwieranie okien. Dzięki działaniu całego systemu wentylacji uzyskujemy optymalną jakość powietrza, a co za tym idzie pełny komfort i dobre samopoczucie. Dodatkowo dzięki braku konieczności otwierania okien żaden owad nie zakłóci już naszego spokoju.

 

  • Oszczędność energii - Wietrzenie pomieszczeń nie jest najlepszym sposobem na dostarczenie świeżego powietrza, zwłaszcza, że generuje olbrzymie straty energii co naraża nas na dodatkowe koszty, a przy tym nie jest efektywne. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie rekuperatorów, które poza znakomitą sprawnością oraz pełną wydajnością jeśli chodzi o wymianę powietrza, pozwalają również na odzysk do 95% ciepła z powietrza usuwanego z budynku i co za tym idzie na konkretne oszczędności. 

 

  • Wartość inwestycji - System rekuperacji to inwestycja, która się opłaca. Kontrolowane ograniczenie wilgotności powietrza pozwala bowiem uniknąć tworzenia się grzybów pleśniowych. W ten sposób rekuperacja przyczynia się istotnie do utrzymania i wzrostu wartości nieruchomości.

 

  • Zdrowie - Świeże powietrze poprawia samopoczucie i umożliwia zdrowy tryb życia. Słaba jakość powietrza może prowadzić do astmy oraz pojawienia się objawów alergicznych ze względu na zwiększenie stężenia alergenów takich jak: roztocza, lotne związki organiczne, pyłki i pleśń.

    Zastosowanie opcjonalnych filtrów, które wychwytują cząsteczki kurzu i pyłki, powoduje, iż nawet alergicy mogą swobodnie oddychać.

Odetchnij swobodnie i ciesz się świeżym powietrzem w Twoim domu przez cały rok

Aeris NEXT - Następna generacja rekuperatorów
Zehnder - zawsze najlepszy klimat

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem tel. 574 421 100 

lub email kontakt@instalacje360.pl